Reklamlar

ALTIN KÖFTE

Tarif Puanı

128 kişinin defterinde

ALTIN KÖFTE
17 Şubat 2012 2677 defa okundu 3 yorum


ALTIN KÖFTE

altın köfte

çok kolay, çok basit,bir köfte tarifi. yapması sadece on beş dakika sürücek ve çok lezzetli.  mısır unuyla panelenmiş,dışı çıtır çıtır; içi ise yumuşacık bir köfte olucak. mutlaka deneyin. çok şey kaçırırsınız.

altın köftemiz için gerekli malzemeler şöyle:

  • ikiyüz elli gram yarım yağlı kıyma
  • bir tane soğan(rendelenmiş)
  • bir yumurta
  • kimyon,yeni bahar,tuz, karabiber.

eğer isterseniz siz içine ekmek içi de koyabilirsiniz ama benim tavsiyem önce tarifi böyle denemeniz olur.

panelemek için:

mısır unu

altın köfte nasıl yapılır:

kıymayı geniş bir kaba alın içine bir tane soğan rendeleyin.(ip ucu: eğer soğanı ayrı bir kaba rendeleyip suyunu süzerseniz daha iyi sonuç alırsınız.) soğandan sonra içine bir yumurta kırın karabiber, kimyon ,tuz,yenibahar ekleyip yoğurun. biraz dinlendirdikten sonra mısır unu ile unlayıp  top haline getirin.kızgın yağda kızartın.siz köftenizi daha geniş yapabilirsiniz.

mısır unu ile unlandığı için köfteler suyunu bırakmadan kızarıyor. bu da köfteyi daha lezzetli yapıyor.  kızarınca köfteler sarı renk almaya başlıycak.işte bu kadar basit.

ister kahvaltıya hazırlayın,ister çocuğunuz için altarnatif menü olarak kullanın. ya da aniden gelen misafirlerine hazırlayın. her şekilde çok pratik ve çok lezzetli bir köfte tarifi. yanına sizde benim gibi patates kızartıp servis edebilirsiniz. şimdiden herkese kolay gelsin. ve herkese afiyet olsun.


Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.