Reklamlar

Haşlama Et Yemeği

Tarif Puanı

283 kişinin defterinde

Haşlama Et Yemeği
17 Mart 2012 8738 defa okundu 2 yorum


Haşlama Et Yemeği Malzemeler


  • 1 kg parça et.
  • 5-6 adet arpacık soğan.
  • 1-2 diş sarımsak.
  • tuz, 2 orta boy havuç.
  • 2 orta boy Patates.
  • 2 yemek kaşığı sıvı yağ.

Haşlama Et Yemeği

Bugün size yemesi hafif ve sağlıklı olan haşlama türlerinden diyet yemeği olarak da kabul edebileceğimiz Haşlama Et Yemeği tarifi vereceğim. Umarım beğenirsiniz. Hem basit , hemde oyalayıcı olmayan bu yemek çok da hafif ve hazmı kolay olan bir yemek türüdür. İstediğiniz sebzeleri de ilave ederseniz eğer çok da sağlıklı olur. Haşlama türlerinden tavuklu olanda vardır. Çocuklar genellikle tavuk  etini çok severler. Haşlama etinde kemiklisini, tutup yemeği ,elleriyle evirip çevirip etleri koparmayı da pek severler. Her zaman onların sağlığını da düşünerek çoğunlukla kemik suyuna çorbalar yapmaz mıyız. Yaşlandığımız zaman genellikle sağlığımızın kıymetini anlar ve çoğunlukla bu tür diyet yemekler yemez miyiz.  İşte buyurun bu çok kolay tarifi beraber yapalım.

Haşlama Et Yemeği Yapılışı

Parça etlerimizi temizleyip tenceremizin en altına koyuyoruz. Biraz sıvı yağ ilave ediyor ve patateslerimizi soyup arzumuza göre doğruyoruz, havuçlarımızı kazıyıp halka halka doğruyoruz. Havuçları da tenceremize ilave ediyoruz.

Arpacık soğanlarımızıda soyup tenceremize  ilave ediyoruz. Eğer arzu ederseniz küçük domateslerden bütün olarak da atabilirsiniz. Alıştığımız ölçüde tuz sepeliyor ve 2-3  su bardağı su da ekleyip tenceremizin kapağını kapatıyoruz. Önce harlı ateşte kaynara çıkınca kısık ateşte pişiriyoruz.

Suyunu kontrol edip sıcak su ilave edebiliriz. Pişen Haşlama Et Yemeği  servise hazırdır. Bulgur yada pirinç pilavı eşliğinde , birde mevsim salatası , yada cacıkla ne güzel uyum içindedir. Servis tabağımıza alıp arzumuza göre limon sıkabilir yazda maydanoz ve dereotuyla renklendirebiliriz. Afiyet olsun.  Diyette olmayanlar tatlı yemeği unutmasınlar.

Not: Arzu ettiğiniz her tür sebzeyi ilave edebilirsiniz. Bir alternatif olarak yanına kırmızı mercimek çorbası da yakışır.


Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.