Reklamlar

Ispanaklı Börek

Tarif Puanı

264 kişinin defterinde

Ispanaklı Börek
6 Nisan 2012 4005 defa okundu 1 yorum


Ispanaklı Börek

bu ıspanaklı börek tarifi yengemindir. iç harcı hazırlama şekli vu hazır yufka ile böyle güzel bir lezzet ortaya çıkınca paylaşmak istedim.buyrun size yengemden ıspanaklı börek tarifi: 

Ispanaklı Börek

Ispanaklı Börek

Ispanaklı Börek için gerekli malzemeler:

  • altı adet yufka
  • yarım kilo ıspanak
  • bir adet kuru soğan
  • bir kase yoğurt sıvıyağ karışımı
  • kırmızı pul biber (miktarı isteğe bağlı)
  • tuz
  • karabiber(isteğe bağlı olarak)
  • üzeri için bir yumurta

Ispanaklı Börek nasıl yapılır:

Ispanaklı Börek

Ispanaklı Börek

Ispanaklı Börek için; ıspanağı doğrayıp bol su ile iyice yıkayın. sonra içine bir adet soğanı ince piyaz şeklinde doğrayıp karıştırın. daha sonra harcınıza tuz, kırmızı pul biber ve isterseniz de karabiber ekleyin.işte ıspanaklı börek harcımız hazır bile. ıspanaklı börek harcını kavurmuyoruz. ıspanakaları çiğken kullanıyoruz.

ilk yufkamızı serdikten sonra sekize bölüp üzerine yoğurt sıvıyağ karışımında biraz sürüyoruz. sonrada üzerine ikinci bir yufka daha serip içine hazırladığımız ıspanaklı harcımızdan ekliyoruz.ikinci yufkaya yoğurt karışımı sürmenize gerek yok.bütün yufkalaru bu şekilde ikişerli sarıp üzerini yumurtadıktan sonra fırında pişiriyoruz.(her yufkayı sekize bölmeyi unutmayın)sonra da ıspanaklı böreğimizi sıcak olarak servis edip afiyetle yiyoruz.

ıspanaklı börek tarifini bir de bu şekliyle denemenizi tavsiye ederim.ben daha önce ıspanağı çiğ harc olarak denememiştim ama çok lezzetli oluyormuş. herkese tavsiye ederim. hem bu haliyle daha pratik oldu.

Ispanaklı Börek

Ispanaklı Börek

Ispanaklı böreği yaparken eğer peynir seviyorsanız içine bir parçada çökelek yada farklı bir peynir çeşidi de eklemenizi tavsiye ediyorum. öyle de tadı güzel oluyor.

Ispanaklı Börek tarifimiz bu kadar. şimdiden herkese afiyet olsun ve kolay gelsin diyorum.tekrardan yengeme ıspanaklı börek tarifi için teşekkür ediyorum.


Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.