Reklamlar

Pratik Mozaik

Tarif Puanı

176 kişinin defterinde

Pratik Mozaik
27 Mart 2012 2102 defa okundu 1 yorum


Pratik Mozaik

mozaik pasta

Pratik Mozaik

Mozaik Pasta yapmak zaten kolay diyenler daha da kolay bir yolu bulundu. duyurulur. hemde hiç ocaktı kremaydı diye uğraşmadan. Pratik Mozaik yapmak sadece beş dakika sürüyor lezzeti bir ömür. test edildi ve onaylandı. buyrun size Pratik Mozaik:

Pratik Mozaik için ne lazım:

  • bir paket petibör bisküvi
  • üç yemek kaşığı kakao
  • iki yemek kaşığı pudra şekeri
  • beş yemek kaşığı kayısı reçeli(istediğiniz bir reçel de olabilir)
  • biraz sterç film 
  • kek  kalıbı
mozaik pasta

Pratik Mozaik

Pratik Mozaik Nasıl Yapılır:

farkettiğiniz gibi içinde süt, un, nişasta yok, ocak yakmaya hiç gerek yok. bu mozaik başka mozaik.şimdi tarifimizi anlatalım.

geniş bir kab alıyoruz. derin olması tercih sebebidir.bisküvilereimizi kabımızın içinde kırıyoruz. un ufak etmeyin. biraz iri parçalı olmasında yarar var.

kırdığımız bisküvilerin üzerine üç yemek kaşığı kakao (iki de olabilir), iki yemek kaşığı pudra şekeri,beş çorba kaşığı kayısı reçeli ekliyoruz. reçeldeki taneleri de kullanabilirsiniz.sonrada hepsini iyice harmanlıyoruz.

Pratik mozaiki iyice karıştırdıktan sonra kek kalıbımıza streç film serip hazırladımız Pratik Mozaik harcını içine döküyoruz. kenarlarını düzeltip sarkan streç filmleri kapattıktan sonra buzlukta en az yarım saat bir saat bekletiyoruz.Pratik Mozaik  daha uzun süre kalırsa kalıbı daha iyi oturur. sonrada servis ediyoruz.Pratik Mozaik gerçekten de çok pratik. ayrıca tadı nefis oldu. test ettim.

Pratik Mozaik tarifimiz bu kadardı. yazmak yapmaktan uzun sürdü ama.neyse. Pratik Mozaikherkese afiyet olsun.

mozaik pasta

Pratik mozaik


Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.